1.LD Tomáš Satrapa o postupe Piešťan do Extraligy dorastu

Autor: Mário Petlák | Vydané: 20.03.2012 o 18:00 | Komentáre (0) |

Hoci Piešťany v predposlednom kole podľahli Prešovu na svojom ľade vysoko 0:5, stále mali postup vo vlastných rukách. Potrebovali však v poslednom kole zdolať Bardejov. Východoslováci však na svoj posledný zápas nastúpili v značne oklieštenej zostave, preto sa v podstate nič iné ako postup Piešťan neočakával. Približne o pol jednej tak mohla na piešťanskom zimnom štadióne naplno vybuchnúť radosť domácich hokejistov z postupu medzi šestnásť najlepší dorasteneckých tímov na Slovensku.

„Pred zápasom bola dobrá nálada,“ hovorí nedeľňajší dvojgólový strelec Tomáš Satrapa. „Síce sme museli vyhrať, ale boli sme pokojnejší ako pred zápasom s Prešovom. Keď sa blížil zápas už nastúpila tréma, trochu sa nám triasli ruky. Nebolo to však nič hrozné. Všetci už chceli, aby bolo po zápase už sa myslelo na to ako budeme oslavovať postup do extraligy. Vedeli sme však, že to nebude zadarmo a musíme preto niečo aj spraviť.“

Nad outsiderom z východu Slovenska Piešťany vyhrali vysoko – o desať gólov. Dostali hráči pred zápasom od trénera nejakú špeciálnu úlohu? „Dostali sme úlohu vyhrať prvú tretinu o dva góly a neinkasovať čo sme aj splnili aj keď štvorgólovým rozdielom 4:0. Snáď to trénerovi nevadilo (smiech)... Po druhej tretine už bolo všetkým jasné, že do poslednej časti nastupujeme ako budúci extraligisti, predsa osem gólový náskok sa na domácom ľade nezahadzuje, aj keď, samozrejme, ešte nebol koniec zápasu. Nakoniec to tak aj dopadlo a zápas sme zaslúžene vyhrali 11:1 a, myslím si, postup sme si právom zaslúžili, rovnako ako aj Prešov,“ tvrdí.

Piešťany sa v 1. lige presadili v tvrdej konkurencii, v ktorej určite uspieť nebolo jednoduché. Obzvlášť ak sa s hráčmi z kúpeľného mesta pred sezónou veľmi nerátalo. „Sme radi, že sme vyradili Trnavu a aj Ružinov. Za všetkým bol kus tvrdej roboty. Za úspech môžeme hlavne ďakovať našim trénerom, ktorí robili všetko preto, aby sme to dotiahli do vysnívaného finišu aj keď je pravda, že nikto v auguste nedúfal, že to dotiahneme až tak ďaleko. V Piešťanoch bola doteraz extraliga len dvakrát s naším trénerom Michalom Bubeníkom a asistent trénera, Maroš Blaško, bol pri týchto postupoch dva razy ako hráč a teraz už aj ako tréner,“ prezradil zaujímavú informáciu Tomáš Satrapa.

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia