Štumpf vo forme, bodoval v štyroch zápasoch v rade, naposledy hetrikom

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 03.03.2016 o 15:30 | Komentáre (0) |

Vedenie moravského klubu PSG Zlín v apríli minulého roka podpísalo trojročnú zmluvu so slovenským hokejistom Danielom Śtumpfom. „O Daniela sme mali veľký záujem. V minulej sezóne sa mu darilo v koncovke, strelil veľa gólov a uspel aj v produktivite slovenskej ligy. Veríme, že nám v najbližších sezónach pomôže. Rozhodne má pred sebou sľubnú budúcnosť a dúfame, že predvedie za nás veľmi dobré výkony,“ komentoval jeho príchod po podpise vzájomnej dohody Patrik Kamas, konateľ klubu.

Agilný útočník však po dvoch zápasoch putoval do prvoligovej „farmy“, do HC AZ Havířov 2010. Počas sezóny ho Zlín párkrát povolal do hlavného tímu, ale až pred deadlinom prestupov, pred finišom základnej časti extraligovej sezóny ho povolal nastálo do svojich radov.

V zápasoch s Vítkovicami, Hradcom Králové, a aj na ľade lídra ligy v Liberci bodoval a jeho forma vygradovala v utorok, keď na góly bohatom zápase pomohol hetrikom k víťazstvu nad HC Škoda Plzeň 6:4.

Profil Daniela Štumpfa
FOTO – hokej.zlin.cz
Dátum narodenia: 18. júla 1991
Miesto narodenia: Nitra
Držanie hokejky: Napravo
Výška: 178 cm
Váha: 81 kg

V sezóne 2009/2010 bol najproduktívnejším hráčom Nitry a jedenástym v kanadskom bodovaní juniorskej Extraligy (51 zápasov, 38+26).
V poslednej juniorskej sezóne hrával už aj v seniorskej Extralige za reprezentačný projekt i materský klub (42 zápasov).
Juniorskú kariéru si predĺžil sezónou v ruskej juniorskej hokejovej lige s medzinárodnou účasťou, MHL, keď v bieloruskom tíme Junosť Minsk bol druhým najproduktívnejším hráčom v základnej časti a najproduktívnejším v play-out.
Ďalšiu sezónu strávil vo Fínsku, kde nastupoval za farmu JYP Jyväskyly (JYP-Akatemia) v druhej seniorskej lige Mestis.
V predminulej sezóne sa vrátil na Slovensko a hral doma v Nitre. V minulej sezóne v Skalici hral veľa minút v produktívnej lajne s Juríkom a Školiakom.
V utorkovom domácom zápase ste triumfovali v domácom prostredí nad Plzňou. Ako by si zhodnotil váš posledný zápas?
Odohrali sme dobrý zápas, aj vzhľadom na to, že máme veľkú maródku, viacerí kľúčoví hráči nehrali a niektorí sa vracali po chorobe. Sme radi za víťazstvo. Po prvej tretine to nebolo ono, no začali sme dohrávať súboje. Povedali sme si, že nám moc nešli nohy, druhú tretinu sme to zlepšili. Keď sa vyhrá pár súbojov a forčekuje sa, tak sa hneď každý cíti lepšie a je v eufórii. Začali sme sa presadzovať a bolo to super.

Na triumfe si sa podieľal hetrikom.
Snažím sa byť okolo brány a nejako ma to tam našlo. Nerobil by som zo seba extra hviezdu zápasu. Niekedy to tam padne, niekedy nie. Cením si hetrik, ale ešte viac výhru.

Akoby si opísal svoje tri gólové akcie?
Pri prvom góle som šiel napádať spolu s Ondrom Veselým. Pomerne sme prekvapili toho napadajúceho obrancu, získali sme puk,on mi to pristrčil iba spoza brány a ja som si len vykorčuľoval pred bránu. Videl som, že mi chce brankár vypichnúť puk, tak som mu len obišiel hokejku a dal som mu to medzi nohy. Pred druhým gólom sme mali po buly tlak v útočnej tretine. Videl som, že náš bek má puk a bude to strieľať. Korčuľoval som preto pred bránu a odrazilo sa to ku mne. Brankár nevedel o tom puku, ja som to zobral a dával do prázdnej brány. Pri treťom perfektnú robotu, ešte pri tej akcii pred trestným strieľaním keď bol na mňa faul, tak ma vysunul Patrik Urbanec. Myslím si, aj keby ma nefaulujú, tak dám gól, ale nakoniec bol z toho faul a odpískali trestné strieľanie. To som premenil, lebo som si nepripúšťal žiaden tlak. Vtedy sa to robí najlepšie (úsmev).

Za Zlín si odohral posledné štyri zápasy, v každom si bodoval, celkovo si dal päť gólov a mal jednu asistenciu. Čo je za takouto úspešnou sériou?
Pre maródku v tíme som sa dostal do druhej lajny. V podstate vždy keď ma povolali z farmy v 1. lige, tak ma dali do tejto päťky, darilo sa nám a dali sme pár gólov. Necháva nás i teraz spolu a s Ondrom Veselým sme sa ešte viac zohrali. Je to o to lepšie, predsa je to iné ako keď prídem iba na jeden-dva zápasy, teraz mám istejšiu pozíciu.

DANIEL ŠTUMPF (FOTO: ZLÍN PRESS – JIŘÍ ZANÁT)

Tréner Rostislav Vlach ti dáva teraz veľký priestor. Ice time v týchto posledných štyroch dueloch si mal postupne 12:20, 08:44, 11:42 a proti Plzni 13:04 min.
Chcel, aby som hrával dosť. Pomohlo, že som dal vo Vítkoviciach gól a v každom zápase sa musím biť o ten čas na ľade. Som šťastný za túto šancu a snažím sa nesklamať jeho dôveru.

Trikrát si pendloval medzi hlavným tímom a farmou...
..v septembri som bol prvýkrát poslaný do Havířova po dvoch zápasoch Zlína. Vytiahli ma ešte v septembri a potom v januári, vždy len na pár zápasov, tentoraz je to už na stálo, lebo už bol koniec prestupového obdobia a hráči nemôžu pendlovať medzi Tipsportou Extraligou a 1. ligou, resp. ak hráč nastúpi po 15. februári, nemôže už ísť v sezóne do nižšej ligy.

Akú ma 1. liga podľa teba úroveň?
Kondične je náročná, veľa sa tam korčuľuje. Hrá sa tam dosť nečisto, veľa sa tam fauluje, a tak je to fyzicky náročné. Samozrejme je v tom rozdiel, lebo v Extralige sú omnoho vyspelejší hráči. Čo sa týka nasadenia a agresivity je to iné. Dostal som tam ale priestor a myslím si, že mi to pomohlo. Bolo to lepšie sa tam vyhrať, lepšie ako byť tri-štyri mesiace byť kandidátom na miesto na tribúne.

V celkových dvanástich dueloch v drese PSG Zlín zaznamenal už sedem gólov. Slovenský útočník DANIEL ŠTUMPF je na konci sezóny vo vynikajúcej forme, v stretnutí proti Plzni strelil hetrik. „Tri góly som dal naposledy v juniorke, medzi dospelými nikdy,“ podotkol v pozápasových rozhovoroch Štumpf, ktorého tretí zásah oslávili fanúšikovia vhodením niekoľkých šiltoviek na ľad. „Mám ich v skrinke v šatni, aspoň budem mať čo nosiť,“ usmial sa Štumpf. (FOTO: ZLÍN PRESS – JIŘÍ ZANÁT)

Zlín bol v prvej polovici na chvoste ligy, no teraz je už jasné, že PSG skončí najhoršie na ôsmom mieste, len o pár bodov za priamym postupom do play-off. Čo je za tak diametrálne odlišnou prvou a druhou polovicou základnej časti?
V lete bola veľká obmena kádra, s aktívnou kariérou skončil Čajánek aj Petr Leška. Trochu Trvalo kým si nové mužstvo sadlo. Chalani sa neskôr chytili. Prišiel lotyšský útočník Roberts Bukarts z KHL, ktorý urobil veľa bodov (19+12 v 35 zápasoch – pozn. autora) a chalani začali vyhrávať. Mal som to o to ľahšie, keď som prišiel, že som prišiel do víťazného tímu. Snažil som sa to nekaziť a zapadnúť do mužstva. Chalani vo formácii mi pomohli, hrali super.

Zajtra hráte v Brne s Kometou. V podstate na rovnakého súpera môžte naraziť v predkole vyraďovacej časti. Alebo by vám viac vyhovoval Třinec?
Uvidíme ako dovtedy na tom budeme zdravotne, lebo pár hráčov sužuje chrípka. Určite tam ale chceme prísť vyhrať. To jednoznačne, žiadne špekulovanie. To, že na nich môžme naraziť v predkole, ja vôbec neriešim. Či Kometa, či Třinec, obaja majú super tímy.

Máte v hlavách už predkolo play-off?
S ničím iným do neho nepôjdeme ako postúpiť (úsmev). Akého súpera dostaneme, to bude záležať podľa zhody okolností zajtra v poslednom kole. Bude to začiatok novej súťaže a tešíme sa na to.

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia