Adam Jánošík sa vracia do Liberca, majstrovi sa upísal na tri sezóny

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 12.05.2016 o 15:50 | Komentáre (1) |

Po dvoch rokoch sa do Liberca vracia obranca Adam Jánošík. Šikovný bek sa s vedením Bielych tigrov dohovoril na zmluve s dobou trvania do 30. 4. 2019.

V prvom rade som strašne rád, že o mňa Liberec prejavil záujem, vlastne najlepší tím českej Extraligy, takže sa tam strašne moc teším. To, že to tam poznám od mojich trinástich rokov je len veľké plus. Zažil som tam krásne roky v doraste, juniorke. Moc sa teším na ďalšie sezóny. Ako všetci vidíme, Bílí Tygři idú správnym a moderným smerom a chcem byť toho súčasťou. Nielen dobrých výsledkov, ale aj dobrej práce,“ komentoval Adam pre SlovakProspects podpis trojročného kontraktu s úradujúcim českým majstrom.

V Liberci hral Adam Jánošík (vpravo, naľavo Dalibor Bortňák) za dorast a juniorku v sezónach 2006-09, po návrate z QMJHL za A a prvoligovú farmu v rokoch 2012-14 (Foto: Kristián Kvasnica)

Pre dvadsaťtriročného hráča je to už tretí angažmá v tomto klube. Do severočeského klubu prišiel po prvý krát už pred desiatimi rokmi. Aj s bratom Filipom, i ďalším slovenským hokejistom - Daliborom Bortňákom. Tri sezóny hral za ich dorastenecké mužstvo, v sezóne 2008/09 už i v juniorke.

Po MS do 18 rokov v americkom Fargu, kde bol našim najproduktívnejším hráčom, si ho vybral v drafte do kanadských profesionálnych juniorských súťaží klub z predmestia Ottawy - Gatineau Olympiques hrajúci v quebeckej juniorskej QMJHL. Počas trojročného pôsobenia reprezentoval dvakrát Slovensko na majstrovstvách sveta do 20 rokov, v Vstupnom drafte do NHL si ho vybrala Tampa Bay Lightning, ktorá mu však neponúkla nováčikovskú zmluvu.

"Ady" sa vrátil do Liberca a následujúce dve sezóny odohral za A v Extralige. V prvej pomohol tigrom udržať extraligovú príslušnosť, v druhej sezóne však viac hral za prvoligovú "farmu" v Benátkach nad Jizerou.

Pred sezónou 2014/15 sa dohodol na zmluve s HC Košice a bol to vydarený ťah. V slovenskej najvyššej súťaži hral omnoho viac ako v Liberci, s oceliarmi získal majstrovský titul a po klubovej sezóne reprezentoval Slovensko na MS v Ostrave.

Adam Jánošík
Adam Jánošík (vpravo) s Ivanom Barankom slávia Adamov premiérový gól na MS v zápase s USA.
Foto: Richard Wolowicz/HHOF-IIHF Images


V tejto sezóne sa vrátil späť do českej Extraligy, v drese chomutovských pirátov odohral 40 zápasov v základnej časti (2+12), v play off vďaka zraneniu stihol len dva duely (1+1). Stihol síce prípravu zverencov Zdena Cígera pred petrohradským šampionátom, ale po poslednom zápase v príprave sa spolu s ďalšími obrancami (Oldřichom Kotvanom a Lukášom Kozákom) dozvedel, že tentokrát na reprezentačný vrchol sezóny nepocestuje.

Vyjadrenie športového riaditeľa Liberca Filipa Pešána:


„Adam Jánošík je ofenzívny obranca, ktorý rád podporuje útok. Presne takýto typ hokejistu zapadá do našej hernej koncepcie. Adam dorástol do najlepšieho hokejového veku a verím, že v pre neho známom libereckom prostredí naplno zúročí svoje schopnosti.“
Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia
Re forward1 07.08.2016 17:31