Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 27.02.2016 o 00:45 | Komentáre (0) |

Líder fínskej najvyššej súťaže - Liigy HIFK Helsinki v piatkových zápasoch potvrdil svoje tabuľkové postavenie víťazstvom 3:1 v domácom prostredí proti Pelicans Lahti.

V tretej minúte zamieril za podrazenie na trestnú lavicu slovenský útočník domácich Tomáš Záborský a deviaty tím tabuľky početnú výhodu využil na vedenie, keď v 4.minúte sa presadil Sebastian Repo. Hostia udržali pre nich priaznivý stav s favoritom len do 19. minúty, keď vyrovnal kanadský obranca Keith Aulie.

O triumfe HIFK rozhodla druhá tretina, keď dvakrát skóroval 28-ročný Slovák. Už po 33 sekundách druhej časti hry strelil víťazný gól, v čase 27:00 pridal druhý. Navzory početnej streľbe a niekoľkým šanciam sa skóre zápasu už viac krát nemenilo. Nepremenené príležitosti mierne zarmútili slovenského snipera, ktorému opäť nevyšiel atak na prvý hatrick vo fínskej súťaži, v ktorej pôsobí piatou sezónou. „Mrzí to. V prvej tretine som mal viac dobrých šancí. navyše mi neuznali regulárnu prihrávku u prvého gólu. Som ale rád aj za dva góly v zápase,“ vyjadril sa pre SlovakProspects.com Tomáš Záborský.

TOMÁŠ ZÁBORSKÝ (FOTO: HIFK.HI)

Spokojný bol aj z triumfu mužstva, ktoré si päť duelov pred koncom základnej časti drží päťbodový odstup od druhého Kärpätu (ktorého čaká ešte šesť zápasov). „Zápas bol z našej strany dobrý. Myslím si, že sme boli lepší celý zápas a zaslúžene sme vyhrali,“ konštatoval.

Navzdory, že mu nepripísali i tretí bod, Záborský sa dvoma gólmi priblížil bližšie na aktuálne najlepšieho strelca Liigy, Chada Raua z tímu SaiPa, ktorý má na konte 25 gólov. Tomáš ich má na treťom mieste 23. S 43 kanadskými bodmi z 50 zápasov momentálne zastáva už piate miesto bodovania. Kristian Kuusela z Tappary má asi už nedosiahnuteľný náskok, má 53 bodov, no post najproduktívnejšieho hráča HIFK, ktoré zastáva jeho parťák Teemu Ramstedt s 47 bodmi (tretí v bodovaní Liigy) nie je päť kôl pred koncom základnej časti nedosiahnuteľná méta.

„Pri prvom aj druhom góle som sa snažil presadiť cez obrancu k bráne a dvakrát som našiel puk. Pri prvom stálo pri mne aj šťastie, ale kto sa nebojí ísť pred bránu, tak sa na neho sem tam usmeje šťastie,“ opísal svoje gólové momenty zo zápasu.