Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 01.10.2016 o 23:30 | Komentáre (0) |

Prvá októbrová sobota sa niesla vo Švédsku v duchu zápasov štvrtého kola najvyššej hokejovej súťaže - Svenska hockeyligan (SHL). V šiestich zápasoch sa celkovo predstavilo kvinteto slovenských hokejistov.

Rögle nestačilo v domácom prostredí na Malmö Redhawks a v divokej prestrelke mu podľahli 6:7. Domácim nepomohli ani dve asistencie v presilovkách slovenského reprezentačného obrancu Dominika Graňáka. Hostia neprehrali ani jeden zo svojich úvodných piatich zápasov a s pätnástimi bodmi sú suverénne na čele SHL. Malmö doposiaľ nepoužilo v zápase 16-ročného Martina Fehérváryho, ktorý v uplynulej sezóne odohral štyri zápasy za hlavný tím.

V ďalšom stretnutí nestačil Brynäs na Linköping a podľahol mu 1:2. V domácom drese sa predstavil aj Tomáš Záborský, no do bodových štatistík sa nezapísal. Vo štvrtok vynechal zápas s Örebrom kvôli zraneniu chrbta a ako nováčik v SHL čaká na prvý bod.

Luleå po víťazstve 3:1 vo Växjö prebrala od domácich druhé miesto tabuľky SHL. 20-ročný obranca Christián Jaroš odohral viac ako 20 minút a zaznamenal plusový bod pri jednom strelenom góle jeho mužstva.

O prvý triumf Örebra v novom ročníku SHL sa zaslúžili aj bratia Július a Libor Hudáčkovci. Predposledný tím vyhral na ľade posledného Leksandu 3:2 po predĺžení, keď prvý menovaný kryl 21 striel súpera, druhý strelil v 62. minúte víťazný gól. Hviezda zápasu strelila druhý gól v sezóne, keď sa pohotovo zorientoval pred bránkou domácich a doklepol strelu obrancu Viktora Ekboma.

- Örebro Hockey 2-3