Japonsko ušlo hrobárovi z lopaty a stále žije

Autor: Jakub Homoľa | Vydané: 15.04.2012 o 15:25 | Komentáre (0) |

PIEŠŤANY – V prvom zápase predposledného hracieho dňa na seba narazili výbery Japonska a Talianska. Japonci, ak si chceli uchovať nádej na udržanie sa v prvej divízii skupiny A svetového šampionátu hráčov do 18 rokov, museli získať z tohto zápasu aspoň bod. Napokon sa im to podarilo po tom, čo strelili vyrovnávajúci gól 41 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Taliani opäť nenadviazali na výkon z druhého zápasu proti Nórsku a Japonci ich silno potrápili. Skóre však otvorili favoriti stretnutia, keď Marchetti po prihrávke Terzaga dopravil puk aj s brankárom za bránkovú čiaru. Radosť z vedenia netrvala dlho. Už v 6. minúte sa presadil za Japoncov Juri Terao. Ten istý hráč o 9. minút Japoncov poslal dokonca i do vedenia.

Tento stav vydržal až do polovice stretnutia, keď sa pri presilovke presadil príklepom z osi ihriska kapitán Talianov, Joachim Ramoser, ktorému na gól nahrával milimetrovou prihrávkou Peter Hochkofler. O ďalšie tri minúty sa presadil i Daniel Glira a opäť zvrátil stav stretnutia.

V tretej tretine prebrali však iniciatívu Japonci a napokon sa im podarilo aj vyrovnať. Svoj tretí gól v zápase strelil Juri Terao. Lenže onedlho na to prekonal na dva razy Sasakiho Peter Hochkofler a Taliani opäť viedli. Už-už to vyzeralo, že Japonci sa so skupinou A I. divízie MS osemnásťročných rozlúčia, ale 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal svojím štvrtým gólom v zápase Juri Terao dorážkou strely Šoheja Jasudu. V predĺžení akoby oba tímy vyčkávali na nájazdy, napokon k nim nedošlo, keďže sekundu pred jeho koncom Daniel Glira rozhodol o tom, že Taliani si do tabuľky pripíšu 2 body.

Taliansko – Japonsko 5:4pp (1:2, 2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 3. Marchetti (Terzago), 32. Ramoser (Hochkofler), 34. Glira (Morini, Frank) PP, 49. Hochkofler (Pavlu), 65. Glira (Ramoser) – 6. Terao (Jokojama) PP, 15. Terao (Osawa) PP, 44. Terao (Hašimoto, Jokojama), 60. Terao (Jasuda, Hitosata).
Vylúčenia (2 min.): 5:3. Presilovky: 1:3. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 32:26 (9:6, 15:10, 5:5, 3:1). Rozhodovali: Hanson (Rus) – Raming (Rus.), Kaliada (Biel.). Najlepší hráči zápasu: Daniela Glira – Juri Terao. Divákov: 203.

Taliansko: Morandell – Radin, Glira, Messner, Wenter, Althuber, Strazzabosco, Vinatzer –Hochkofler, Pavlu, Ramoser – Schenk, Morini, Frank – Marchetti, Lacedelli, Terzago – Mondon Marin, Haidacher, Pace, Magnabosco.
Japonsko: A. Sasaki – Hašimoto, Jokojama, Osawa, Takagi, Aika, Macura, Macukane, K. Sasaki – Terao, Hitosato, Jasuda – Suzuki, Ueno, Hikosaka – Koizumi, Nakaguči, Kudo – Hirano, Kaneko, Kawamura.