Søberg: Mali by sme byť favoritom

Autor: Jakub Homoľa | Vydané: 17.04.2012 o 13:24 | Komentáre (0) |

PIEŠŤANY – Svetový šampionát hráčov do osemnásť rokov prvej divízie skupiny A dnes o 18.15 vyvrcholí zápasom o postup medzi Nórskom a domácim výberom Slovenska. Kým Slovákom stačí na postup i prehra po predĺžení. Zverenci Roberta Jonssona musia, ak sa chcú vrátiť medzi elitu v kategórii do osemnásť rokov, bezpodmienečne vyhrať v riadnom hracom čase. Hoci východiskovú pozíciu majú Nóri o niečo horšiu, zbrane vopred neskladajú, čo potvrdila aj ich azda najväčšia hviezda vo výbere, Markus Søberg.

Markus Søberg (Foto: Dominika Handzušová)

Vo všeobecnosti sa očakáva, že favoritom stretnutia by mali byť domáci Slováci, Søberg však vystupuje pred zápasom sebavedome: „Na šampionáte sme ako najvyššie nasadený tím, takže mali by sme byť favoritom,“ tvrdí Søberg, vzápätí však dodáva, „vieme však, že my musíme vyhrať, kým Slovákom stačí aj remíza.“

Søberg si uvedomuje aj kvalitu družstva Ernesta Bokroša: „Slováci majú kvalitný tím s množstvom šikovných a rýchlych útočníkov. Preto budeme musieť byť neustále v strehu plných šesťdesiat minút, nie ako v predchádzajúcich zápasoch,“ hovorí o silných stránkach slovenského tímu a zároveň spomenul aj problém Nórov, ktorých trápi celý šampionát – veľké herné výpadky.

„Cez ich obranu by sa dalo prejsť,“ povedal Søberg o menšej slabine slovenského tímu, „síce sú ich obrancovia fyzicky veľmi dobre stavaní, sú však trochu pomalší, čo by mohlo byť pre nás výhodou,“ myslí si hráč Frölundy HC.

Zápas bude kľúčový aj pre nórsky výber, bola príprava na tento zápas nejako inak? „To nie, nepripravovali sme sa nijako špeciálne. Doobeda sme mali tréning, poobede sa trochu vyspíme, oddýchneme, zregenerujeme, pred zápasom sa prejdeme a to bude tak všetko,“ načrtol ich dnešný plán Markus Søberg.

„Pri dvadsiatke to bolo pre mňa ťažšie. Predsa len som tam bol najmladší a hráči boli v dvadsiatke fyzicky lepšie pripravení, hralo sa tam tvrdšie,“ porovnal svoju situáciu z Garmisch-Partenkirchenu, kde sa v decembri konal šampionát dvadsaťročných prvej divízie skupiny A. „V Piešťanoch sa počíta, že budem lídrom, že budem ťahať tím, v tomto je to pre mňa trochu ťažšie. Ale čo je pre tím náročnejšie? To ťažko povedať, je to viac-menej to isté,“ dodala na záver hviezda nórskeho výberu.

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia