Za víťazný gól dostal Bernik aj nechcenú sprchu

Autor: Jakub Homoľa | Vydané: 19.04.2012 o 21:01 | Komentáre (0) |

PIEŠŤANY – Slovinskí hokejisti do 18 rokov prežili priam infarktové chvíle. Hoci sa zdalo, že majú postup už istý, Japonci poslednými dvoma zápasmi poslali Slovincov do situácie, kedy museli aj oni zabrať a bodovať proti Taliansku, ktoré ešte hralo o striebro. Po dvoch tretinách Slovinci prehrávali 0:3 a zdalo sa, že sa so skupinou A prvej divízie svetového šampionátu osemnásťročných rozlúčia. Tromi gólmi v záverečnej tretine však zápas vyrovnali a po nájazdoch vyhrali.

Radosť Slovinska teda po zápase bola pochopiteľná o čom sa presvedčil i Anže Berik, strelec rozhodujúceho gólu v nájazdovom rozstrele, priamo po zápase. Pri rozhovore pre SlovakProspects.com využil pár minút Bernikovho sústredenia na rozhovor obranca Slovincov Jurij Tepe a slovinský útočník dostal od svojho kapitána i nechcenú sprchu.

Anže Bernik (Foto: Mário Petlák)

Bernik však taktiež hovoril o výbornom pocite po comebacku, v ktorý už málokto veril. „Je to fantastické. Odohrali sme dobré stretnutie, nevzdali sme sa hoci po dvoch tretinách sme prehrávali o tri góly, v tretej tretine sme vyrovnali a zachránili sme tú prvú divíziu skupiny A, čo je vynikajúce.“

Do tretej tretiny však na ľad piešťanského zimáku naskočilo úplne iné mužstvo. Čo sa potom stalo v kabíne Slovinska počas druhej prestávky? „Rozhodne sme neboli ticho. Snažili sme sa nabudiť, povedali sme sa, že musíme sa dať čím skôr dokopy, streliť rýchly gól a ak nám to vyjde, tak sa šťastie prikloní na našu stranu. A aj sa to stalo,“ vysvetľuje Bernik.

Slovinci sa sami presvedčili o tom, že hranica medzi úspechom a neúspechom je veľmi tenká. V prípade, že by pridali štvrtý gól v základnej hracej dobe, zo Slovenska by si brali bronzové medaily, ak by však nevyrovnali, skupinu A prvej divízie MS. „Trochu to mrzí, že sme nedali aj ten štvrtý gól. Na druhej strane nesmieme zabúdať, že sme prehrávali po druhej tretine o tri góly, takže musíme byť šťastní i len z toho, že sme to vôbec vyrovnali,“ povedal Bernik.

„Hrali sme ako tím, nehrali sme na seba, nehrali sme, aby sme sa sami predviedli ako individuality,“ hodnotí útočník Olimpije Ľubľana celý šampionát. S vlastnými výkonmi však Bernik spokojný po šampionáte nebol. „Mohol som získať viac bodov, viac pomôcť tímu, ale ešte raz, podstatný je ten tímový výsledok a som rád, že sme sa napokon udržali.“

A aké spomienky z Piešťan sa rodákovi z hlavného mesta Slovinska vryjú do pamäti? „Vynikajúco zorganizovaný turnaj, budem mať naň dobré spomienky,“ nešetril Bernik chválou na organizátorov. Zároveň si aj spomenul na mierne nepríjemnú udalosť, ktorá sa mu stala pri vlaňajšom šampionáte osemnástok v Maribore. „Vlani sa síce šampionát hral v Slovinsku, ale v druhom striedaní prvého zápasu som sa zranil a na šampionáte som si už nezahral. Teraz som viac než rád, že som ostal zdravý počas celého turnaja,“ dodal Bernik.

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia