Daňo už sa nemusí báť farmy a chcel by zostať vo Winnipegu

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 19.06.2017 o 17:30 | Komentáre (0) |

Deviaty ročník charitatívneho projektu Hviezdy deťom v Trenčíne opäť podporil výbornú vec a naši hokejisti zabávali seba aj divákov v turnaji v plážovom futbale i volejbale.

Tradičná akcia zmenila pod hradom Matúša Čáka miesto konania, keď kvôli rekonštrukcii futbalového štadióna i Mierového námestia "musel" podať pomocnú ruku Marián Hossa. V jeho športovom areáli sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí obdivovali umenie športovcov v piesku, medzi ktorých premiérovo zavítal útočník Winnipegu Jets Marko Daňo.

Prečo si sa rozhodol sem prísť a podporiť túto akciu?
Je to výborná akcia a vždy keď ide o dobrú vec, tak veľmi rád podporím takéto podujatia. Je to v mojom meste, je to blízko, mal som voľný čas, tak som neváhal a som tu. Je to výborne zorganizovaná akcia.

Akcia je hodná svojho mena, čo hokejista tu, to hviezda.
Sú tu výborní hráči, či už bývalí, či súčasní. V Trenčíne je nás mnoho a tak sme sa tu zišli. Je tu silná zostava ľudia si isto prišli na svoje.

Čo preferuješ? Plážový volejbal, či plážový futbal?
V prvom zápase som hral na oboch ihriskách. Volejbal bol pre mňa jednoduchší, futbal náročný. Ten volejbal mi sedel viac.

Marko Daňo na akcii Hviezdy deťom 2017 (Foto: Vladimír Koláček/SlovakProspects)

Minulý týždeň si podpísal predĺženie zmluvy s Jets.
Áno, no dnes vyjde zoznam hráčov, ktorí budú ochránený pred rozširovacím draftom Vegas Golden Knights. V stredu by som sa prípadne mal dozvedieť, či by mali v Nevade o mňa záujem. Je to teda dovtedy vo hviezdach a uvidíme ako to dopadne. (Marko sa nakoniec na zoznam chránených hráčov nedostal, pozn. autora)

V Winnipegu si od februára 2016, minulá sezóna bola tvojou prvou celou v organizácii Jets. Udomácnil si sa tam?
Myslím si, že áno. Odohral som tam dosť zápasov, potom sa zranil, no s tými chalanmi som bol celú sezónu. Uvidíme, či sa tam vrátim, alebo inde začnem novú kapitolu.

Aké máš ciele na novú sezónu?
Byť stabilný hráč v tíme NHL, či Jets, či trebárs v tom Las Vegas. Mám jednocestnú zmluvu, nemusím sa báť farmy a blok v hlave, či podvedomý tlak už nebude, takže sa budem môcť sústrediť len a len na svoju hru. Snáď sa mi zranenia už budú vyhýbať, budem zbierať body a pomáhať tímu.

Trénerom Jets je Paul Maurice, ktorý mal v tíme niekoľko severanov, či Ondreja Pavelca. Jednu sezónu odkaučoval dokonca v KHL v Magnitogorsku, čiže pozná ako Kanaďan veľmi dobre európsky hokej. Sedí ti jeho štýl trénovania?
To áno. Paul je super chlapík a veľmi férový muž. Mal som ho a mám ho veľmi rád. Verím, že nakoniec zostanem vo Winnipegu a dostanem možnosť pod ním si zahrať ešte nejakú sezónu. Fakt som mal dobrý pocit, keď bol na lavičke on.

Marko Daňo kvôli zraneniu nohy vynechal 26 zápasov v NHL v minulej sezóne. (Foto: Claus Andersen/Getty Images)

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia