Tatar rokuje o zmluve s Detroitom. Výška i dĺžka kontraktu bude zaujímavá

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 19.06.2017 o 19:17 | Komentáre (0) |

Deviaty ročník charitatívneho projektu Hviezdy deťom v Trenčíne priniesol opäť zmes ušľachtilej myšlienky a zábavy zúčastnených.

Neoddeliteľná súčasť komunitného programu trenčianskeho futbalového klubu získala počas svojej existencie na pomoc tým, ktorým osud postavil do cesty neľahké prekážky, finančnú podporu vo výške takmer 123 000 eur.

Tejto akcie sa už od vzniku pravidelne zúčastňuje aj útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar. Najproduktívnejší slovenský hokejista sezóny 2016/17 je od 1. júla bez zmluvy, ale nebojí sa, že by po lete neputoval po deviaty krát do organizácie klubu, ktorý ho v roku 2009 draftoval.

Počas Majstrovstiev sveta si v Colorade absolvoval operáciu zraneného ramena. Na mieste je otázka, ako sa cítiš dva mesiace po tomto zákroku?
Myslím si, že ten rozsah pohybu už je dobrý. Sú v ňom ešte menšie obmedzenia, najmä v rotácii. Zaostávam, a aj to cítim, ešte v sile. Samozrejme mám dostatok času do štartu novej sezóny. Každý deň robím rehabilitáciu a verím tomu, že sa dostanem naspäť do stopercentného zdravotného stavu. Začiatok sezóny by som mal stihnúť, tak by to mohlo byť v pohode.Kde prebieha tvoja rehabilitácia?
Chodím do Banskej Bystrice a aj sem s Braňom Prokopom. Tréningy mi opäť pripravuje Roman Švantner a dávame dohromady plán, ako ma pripraviť na novú sezónu. Ten je limitovaný, tým čo môžem robiť, no každý týždeň pridávame čosi naviac. Zatiaľ to však prebieha dobre a podľa predstáv.

Sezóna to bola dlhá, umocnená tým, že bola o mesiac dlhšia, keď si štartoval na Svetovom pohári. V rámci svojich možností už i trénuješ?
Letná príprava mi začala pár týždňov dozadu. Tie prvé týždne som cvičil nohy, teraz už pridávam aj vrch tela. Je to presne o tom, akú tu prípravu spravíš, z toho potom čerpáš počas sezóny. Je treba sa na to pripraviť, lebo každá sezóna je dlhá a náročná.Red Wings po 25 rokoch nepostúpili do play off. Asi o ničom inom sa nebude hovoriť, ako o tom ako sa vrátiť do nadstavby sezóny.
Určite, bolo to sklamanie. Bohužiaľ každá séria sa musí raz skončiť. Sezónu predtým sme sa tam na poslednú chvíľu s trochou šťastia dostali, no tento rok to nestačilo. Nevyšiel nám úvod sezóny a nestihli sme to dobehnúť. Dúfam, že to fanúšikovia pochopia a my sa budeme len snažiť, aby sme sa hneď vrátili medzi špičku NHL.

Detroit vždy mal skvelý skauting a "farmu". Ty si pred štyrmi rokmi v AHL získal "Caldera", pred týždňom Grand Rapids Griffins opäť získali titul šampióna AHL. je to pozitívne, že krídla majú stále top prospekty medzi klubmi?
Určite. Značí to, akých máme skautov a akú skvelú prácu odvádzajú. Každý klub by bol rád, aby jeho prospekti vyhrávali titul v AHL a bolo z čoho vyberať pre hlavný tím. Tí mladú hráči potom pomotajú hlavy generálnemu manažérovi a trénerovi pri skladaní tímu. Verím, že chalani to oslavujú a zaslúžia si to za celoročnú drinu. Hrali veľmi dobre a vo vyraďovacej časti boli absolútne skvelí. Klobúk dole pred nimi.

Tomáš Tatar sa na akcii Hviezdy deťom zúčastňuje už od roku 2010 (Foto: Kristián Kvasnica/SlovakProspects)

Končí ti trojročný kontrakt. Bude sa i po druhýkrát predlžovať zmluva?
Už sme to začali riešiť. Klub si ma dal teraz na listinu chránených hráčov pred Las Vegas a dohoda je na dobrej ceste. Mám dobrú pozíciu a myslím, že výška i dĺžka kontraktu bude zaujímavá. Dúfam, že to takto klapne. Všetko tomu nasvedčuje, že by sme sa mali dohodnúť. Uvidíme, nechcem moc predbiehať. Nemusíme sa dohodnúť a skončíme na arbitráži. Je to stále otvorené, no keď som sa lúčil s manažérom, tak sme si povedali nejaké veci a v týchto dňoch má starosť o úplne iné veci. Za dverami je rozširovací draft či normálny draft.

Neobával si sa, že by si nakoniec po rokoch v Michigane skončil na juhu v Nevade?
Mne Ken Holand (generálny manažér Detroitu) v sobotu volal a ubezpečil ma, že budem na listine chránených hráčov pred Las Vegas. Tohto som sa nebál.

Oslava športu v Spojenej škole internátnej v Trenčíne. Deň plný športu sa veľmi vydaril. Viac info na www.szsitrencin.edupage.org #vycarujusmev #paralympiada #sportovci #radost

Posted by Tomas Tatar on 12. jún 2017


Dnes na tejto charitatívnej akcii si bol teda vo väčšom kľude ako niektorí iní. Si veľkým fanúšikom futbalu, Bayernu, cez leto chodievaš do Nemecka i Anglicka na futbal. Na Hviezdy deťom je ťa vidieť od roku 2010. Máš rád túto akciu?
Určite áno. Je to hlavne blízko. Počas leta je tých akcií fakt dosť, táto je jedna z najobľúbenejších kvôli miestu konania. Vždy sa tu zíde skvelá partia, veľa detí a ľudí potešíme, preto sa ňu teším i ja.

Máš to na skok z Dubnice do Trenčína. Čo vravíš na to, že tvoj materský klub pod vedením "Koňa" ako manažéra a "Parďáka" ako trénera sa prebojoval z druhej ligy do prvej?
Držal som im palce, podporoval som tých chalanov. Myslím, že "Koňo" ako manažér to vynikajúco zvládol a takisto je to zásluhou Janka Pardavého. Je to dobré aj pre Duklu, že môže mať teraz Dubnicu ako prvoligového zástupcu, že si môžu posúvať hráčov. Ak budú spolu tieto dve blízke mestá spolupracovať, môžu sa opäť a oba tímy dostať na špičku ligy.

Tomáš Tatar na akcii Hviezdy deťom 2017 s Marcelom Hossom a Václavom Nedorostom (Foto: Vladimír Koláček/SlovakProspects)

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia