Craig Ramsey je príjemne prekvapený z rýchlosti v Tisportlige

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 23.09.2017 o 19:00 | Komentáre (0) |

Aj na Slovensku, v Tipsportlige sa hrá kvalitný hokej. Od začiatku nového ročníka toto tvrdenie podporujú výkony trenčianskej Dukly.

V piatok v rámci piateho kola v domácom prostredí hostili nitrianského súpera. Už predchádzajúci domáci duel Dukly s Banskou Bystricou bol ódou na hokej. No na trenčinaskej Sihoti včerajšie stretnutie bolo ešte o niečo kvalitnejšie.

Takúto konfrontáciu si nenechal ujsť okrem tisíciek fanúšikov i nový hlavný tréner slovenskej seniorskej reprezentácie Craig Ramsay. Kanaďan po konci stretnutia odovzdával cenu najlepším hráčom stretnutia.

Hneď po tomto akte sme ho požiadali o krátke interview.

Ako sa vám páčilo dnešné stretnutie Dukly proti Nitre?
Bol to skvelý zápas, oba tímy hrali dobre a rýchlo, veľmi sa snažili. Domáci tím bol v ofenzíve o niečo lepší. Veľmi som si to užil, na zápas sa dobre pozeralo, a to kvôli rýchlosti a nasadeniu.

V modernom hokeji rozhoduje efektivita v presilokových hrách, resp. aj v oslabeniach. Ako sa pozeráte na hru Dukly, ktorá sa bránila až sedemkrát, raz dokonca takmer celé dve minúty o dvoch hráčov a následne ďalšie dve minúty o jedného?
Trenčania sa veľmi snažili. V tom dlhom oslabení o dvoch hráčov bol napríklad Tomáš Starosta skoro dve a pol minúty na ľade. To mohlo zmeniť celý zápas, ale domáci to zvládli. Presilovky sú naozaj dôležitou súčasťou zápasu; musíte streliť nejaké góly. Naopak, keď sa dostanete do oslabení, musíte ich vedieť ubrániť, musíte ich zvládnuť. Dukla dnes odviedla skvelú prácu počas týchto situácii.

FOTO: Janka Danková

Dnes to bol ale skvelý hokej v podaní oboch mužstiev.
To áno a nielen dnes. Je to veľmi pozitívne, čo som zatiaľ v tejto lige videl. Hráči sa snažia dať zo seba maximum. Je aj veľmi fajn vidieť starších hráčov - veteránov hrať tak dobre, ako hrali dnes. V nedeľu prídem opäť, aby som si pozrel zápas. S Košicami očakávam tiež kvalitný duel.

Hráči trhali ľad, bolo tam veľa súbojov, aj veľa súbojov 1 na 1...
Hráči dnes veľa bojovali a to je jedna z vecí, ktorú sa snažím vštiepiť hráčom, ktorých som viedol počas krátkeho tréningového kempu. Očakávam od nich boj, snažiť sa získať puk a držať ho. V dnešnom zápase obidva tímy odvádzali dobrú prácu, snažili sa bojovať o puk, držať ho a vytvárať si priestor.

Na nitrianskej aj na trenčianskej strane bolo veľa hráčov so skúsenosťami z NHL, "farmárskej" AHL či ECHL, univerzitnej NCAA, veľa hráčov hralo v kanadských profesionálnych juniorských ligách. Napríklad Nitra hrala s prvou lajnou zloženou z mladých hráčov.
Sú to ešte mladí chlapci, no výborne korčuľovali a snažili sa hrať. Dobrý zápas odohral napríklad Krištof. Je to tretíkrát čo ho vidím hrať a hoci nie je vysoký, bojuje tvrdo o puk. Má veľkú budúcnosť, bude to dobrý hráč. Na druhej strane hral dobre Radivojevič. Veľmi sa mi páčilo ako hral oslabovky aj presilovky. Celá lajna s Ölveckým a Bezúchom hrala rozumne, tvrdo, rýchlo si menili pozície, vyzerali skúsene a zohrato.

Zapísali ste si nejaké mená do notesa?
Áno, zapísal som si pár mien, ale musím ich vidieť znova. Vrátim sa sem v nedeľu. No chystám sa ísť pozrieť zápasy aj do Čiech.

Trenčín je slovenské hokejové mesto...
Áno, určite. Stačí sa pozrieť dookola na obrazy čo tu visia (rozhovor sme robili vo vestibule, kde je niekoľko artefaktov z histórie Dukly Trenčín - pozn. autora). Veľa hráčov, ktorých som trénoval, tu pôsobilo a preukázali svoju kvalitu napriek tomu, že sú z malého mesta.

V úvode zápasu vás hlásateľ predstavil publiku. Po zápase ste odovzdávali ceny najlepším hráčom. Ako sa vám páčila atmosféra na štadióne?
Veľmi sa mi páčila, bola skvelá. Je tu výborné prostredie na pozeranie zápasu. Veľmi som si to dnes v celku užil. Atmosféra bola skvelá, ľudia žili zápasom celý čas.

Už pár týždňov ste trénerom slovenskej reprezentácie. Slovenská liga nemala v minulosti veľmi dobrý kredit. Túto sezónu to vyzerá, že nielen v Trenčíne, ale aj v iných tímoch, rastie kvalita a posúva to ligu výkonnostne hore. Aký vy máte z nej zatiaľ dojem?
Rýchlosť v lige na mňa urobila veľký dojem. V reprezentácii v medzinárodnej konfrontácii potrebujeme byť ešte rýchlejší. Zistili sme to všetci v národnom tíme. Bol som aj v Banskej Bystrici, videl som tam dva zápasy a ešte raz, rýchlosť na mňa v týchto zápasoch aj s dnešným duelom urobila dojem. Hráči sa snažili, korčuľovali a to by sme radi videli i v reprezentácii.

FOTO: Michal Chlebana

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia