Vstupenky na MS do 18 rokov 2017 v Poprade a Spišskej Novej Vsi

Prehra „šestnástky“ aj v druhom zápase s Českom

Autor: Jakub Homoľa | Vydané: 05.04.2017 o 21:49 | Komentáre (0) |

BRATISLAVA – Reprezentácia do šestnásť rokov neuspela ani v druhom prípravnom zápase proti českým rovesníkom. Zverenci Tomáša Pšenku po utorkovej prehre 3:4 po samostatných nájazdoch, nestačili na súpera ani v dnešnej odvete a so sezónou 2016/2017 sa rozlúčili prehrou 1:5. Jediný gól slovenského družstva dosiahol útočník Martin Volko.

Úvodná tretina bola jasne v réžii Čechov a už v tretej minúte sa mohli ujať vedenia. Přikryl sa odpútal od Lukáčika, snažil sa natlačiť pred Belányiho, ale mieril nad. Štyri minúty nato sa však už hostia tešili z gólu. Eliaš pred bránkou neodstavil od puku Prymulu, a ten z niekoľkej dorážky dokázal poslať svoj tím do vedenia. Česi aj po strelenom góle naďalej diktovali tempo hry. V 11. minúte sa tečovaná strela Jelínka dostala aj so šťastím k pravej žrdi, kde stál voľný Zeman, ale ťažký puk zo vzduchu nedokázal trafiť.

Čechov to však mrzieť nemuselo. V 15. minúte sa totiž z prvej presilovej hry v zápase tešili z druhého gólu v Belányiho sieti. Na konci peknej kombinácii bol Zeman, ktorý už poľahky zasúval puk do odkrytej slovenskej bránky. Slováci sa ofenzívne osmelili až v závere tretiny pri vylúčení Dospěla. V 18. minúte dostal Kupka v ideálnej pozícii prihrávku spoza bránky, ale ani na dvakrát Dvořáka neprekonal. Ten istý hráč mohol zložiť reparát pár chvíľ nato, ale Melcherovo prenesenie hry na druhú stranu nevyužil strelou z prvej na kontaktný gól.

Ani druhá tretina sa neniesla v inom duchu. Zjavnú hernú prevahu mali Česi, v 22. minúte ju mohol potvrdiť tretím gólom Adam Beránek, ktorý už mal pred sebou iba ležiaceho Belányiho, ale puk nedokázal ponad jeho telo nadvihnúť. V 28. minúte zas vydoloval v útočnej tretine puk spod nôh slovenského hráča Jouza, no jeho následnú strelu bez prípravy pohotovým zákrokom skryl do lapačky Belányi. Ku koncu tretiny Slováci dostali ideálnu možnosť na strelenie kontaktného gólu. Po českom vylúčení za veľa hráčov na ľade putoval na trestnú lavicu aj Žúrek a Slováci mali možnosť presilovky o dvoch hráčov po dobu 43 sekúnd. Navyše pre problémy s dvierkami na trestnej lavici Čechov poslali rozhodcovia zápasu oba tímy v čase 37:10 do kabín a zvyšok tretiny sa tak odohral až po úprave ľadu.

Ani skutočnosť, že Slováci hrali presilovku o dvoch hráčov na upravenom ľade neviedla k vytúženému gólu. Hoci najmä Volkova šanca z 38. minúty, keď mal pred sebou dostatok času, nebol nikým atakovaný a zívala už pred ním len prázdna česká brána, volala po góle. Slovenský útočník však na prvý pokus zluftoval, a proti druhému sa už stihol na opačnú žrď presunúť Dvořák. Platilo tak okrídlené nedáš – dostaneš. Jedenásť sekúnd pred druhým klaksónom využil po deviatich sekundách presilovku za faul Gajdoša strelou od modrej čiary Poizl – 0:3.

Nádej na zvrat vykresali Slováci po 81 sekundách hry v tretej tretine. Bekhendom sa proti Dvořákovi presadil Volko a Slováci razom ožili. V 50. minúte ich mohol na dostrel dostať po Novákovej prihrávke Jellúš, ale neuspel. A keď v 53. minúte z nevinne vyzerajúcej akcie využil slovenský nedôraz pred Belányim Karásek, tak o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Česi do konca stretnutia pridali ešte jeden gól, v 59. minúte pri presilovke najprv po Zemanovej prihrávke spálil veľkú šancu kapitán Přikryl, no 61 sekúnd pred koncom už Kitzberger usmernil Prymulovu strelu za Belányiho chrbát a upravil na konečných 1:5.

Slovensko „16“ – Česko „16“ 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Góly: 42. M. Volko (D. Ďuriš, J. Haščák) – 7. Prymula (Přikryl, M. Teplý), 15. T. Zeman (Koffer, P. Karásek) PP, 40. Poizl (Koffer), 53. P. Karásek (Jouza, Zíka), 59. Kitzberger (Prymula, Haš) PP.
Vylúčenia (2 min.): 4:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 26:32 (9:8, 8:16, 9:8). Rozhodovali: M. Adamec, P. Jonák – M. Orolin, J. Tvrdoň. Divákov: 139.

Slovensko: Belányi – Matej Ilenčík, Mudrák, Ganz, O. Turan, F. Gajdoš, Hatina, Lavička, A. Golian – O. Lukáčik, Kupka, Melcher – M. Volko, J. Haščák, D. Ďuriš – D. Jendek, Jellúš, I. Novák – S. Nagy, J. Eliaš, S. Zicho.
Česko: M. Dvořák – Kitzberger, Haš, Poizl, Zíka, Prchal, T. Jelínek, Žúrek – Prymula, F. Přikryl, M. Teplý – M. Beránek, P. Karásek, Dospěl – T. Zeman, A. Beránek, Koffer – Jouza, Smička, V. Brož.