Vstupenky na MS do 18 rokov 2017 v Poprade a Spišskej Novej Vsi

EYOF: Slováci podľahli Bielorusku

Autor: Jakub Homoľa | Vydané: 14.02.2017 o 21:57 | Komentáre (8) |

Reprezentácia do sedemnásť rokov nezvládla svoj prvý zápas na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) a v tureckom Erzurume podľahla bieloruským rovesníkom 1:3. Vzhľadom na zmenu formátu turnaja, ktorá sa udiala len bezprostredne pred štartom turnaja, však tým zlaté nádeje Slovákov pochované stále nie sú.

Zverenci Viliama Čacha do zápasu nevstúpili dobre, keď už v 4. minúte otvoril skóre Kiril Mežejnikov. Slováci si v zápase síce vypracovali viacero šancí, ujal sa však len pokus kapitána Faška-Rudáša z 37. minúty. O víťazstve Bielorusov rozhodla tretia tretina, v ktorej sa presadil Pusev a Masilevič.

Slovákov pôvodne po tejto prehre mal čakať len zápas o tretie miesto. Tesne pred začiatkom turnaja však došlo k zmene formátu súťaže, a prvé dva tímy z oboch skupín si krížovým spôsobom zahrajú semifinále. Keďže však v slovenskej základnej skupine B boli len dva celky, tak oba mali postup do semifinále istý a vzájomný zápas týchto dvoch družstiev tak len určoval, s ktorým súperom si zmerajú sily v boji o finále.

Slovákov, ako druhý tím skupiny B, čaká v semifinále víťaz skupiny A, ktorým sa už v predstihu stala ruská reprezentácia do šestnásť rokov. Tá svoju skupinu ovládla jednoznačne, keď v dvoch stretnutiach nedostala ani jeden gól a strelila ich sama až päťdesiatjeden (štyridsaťdva proti Turecku a deväť proti Francúzsku). Semifinálové stretnutie je na programe vo štvrtok o 16.30 hod. nášho času.

Slovensko „17“ – Bielorusko „17“ 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 37. Faško-Rudáš (Matej Ilenčík, K. Kováčik) PP – 4. Mežejnikov (Pyškajlo, Soloviev) PP, 45. Pusev (Kacialovski), 56. Masilevič (Koľačonok, Ščočin).
Vylúčenia (2 min.): 8:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 31:43 (8:13, 12:16, 11:14). Rozhodovali: Krcelic, Vas – M. Aygun, F. D. Aygun. Divákov: 500.

Slovensko: Vojvoda – A. Zekucia, O. Turan, Martin Vitaloš, Matej Ilenčík, Kobolka, Dlugoš, S. Hudec – Džugan, A. Hvizdoš, Sarvaš – O. Okuliar, K. Kováčik, Faško-Rudáš – Melcher, A. Paulíny, O. Minko – D. Šeliga, Hryzák.
Bielorusko: Andrejev – Soloviev, Barkovskij, Kovaľov, Ščočin, Koľačonok, P. Denisov, Levšunov – Masilevič, Pyškajlo, Mežejnikov – Ažgirej, Kurylovič, Nekrasov – Pusev, Kacialovski, Fedosov – Krylovič.

Zostávajúci program Slovensko Slovenska „17“ na Európskom olympijskom festiavle mládeže 2017