Dvadsiatka nepotvrdila zápas s Rusmi a prehrala s Fínskom 0:5

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 14.04.2012 o 14:50 | Komentáre (0) |

Fíni su majstri sveta a kebyže je šampionát v korčuľovaní, tak by vyhrali i ten. Na túto ich "zbraň" slovenské reprezentácie v poslednej dobe nevedia nájsť odpoveď.

Nedokázala to včera ani slovenská reprezentácia do 20 rokov, ktorá bojovala po víťazstve s Ruskom (4:2) o 18 hodín proti Fínom. Svojmu súperovi však podľahli 0:5 a v skupine obsadili posledné miesto, v zápase o umiestnenie narazia dnes na Česko.

Foto: fhr.ru

Fínsko 20 - Slovensko 20 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)1:0 Kallela (Lamberg, Riikola) 3:51
2:0 Harjama (Kossila, Salonen) 14:20
3:0 Nappi (Karvinen, Kuru) 19:14
4:0 Leino (Nyberg) 27:05
5:0 Nyberg (Leino, Kallela) 36:21


Vylúčenia: 6:4

Zostava slovenskej reprezentácie:
Brankár: Adam Nagy (Dukla Trenčín), Andrej Košarišťan (HK Trnava)
Obrancovia: Zdenko Tóth (Zvolen), Róbert Mikeska (HK 36 Skalica), Patrik Kopáč, Karol Korím (obaja Piráti Chomutov, ČR), Peter Bezuška (HC Oceláři Třinec, ČR), Ján Dubeň (Falu IF, Švéd.), Pavol Pavešic (Senica), Andrej Sucharda (HC Nitra)
Útočníci: Peter Boltun, Filip Podsedlý (obaja HC Košice/HK Michalovce), Tomáš Mikúš (HK 36 Skalica/HK Orange 20), Filip Nemček, Patrik Lamper (obaja HC 05 Banská Bystrica/HK Orange 20), Dominik Michalica (HK 91 Senica), Michal Uhrík (MsHK Žilina/HK 32 Liptovský Mikuláš), Viktor Fekiač (HKm Zvolen), Juraj Bezúch (Lethbridge Huricans, Kan.), Michal Šalka (HC Vera Litvínov, ČR), Michal Krištof (Vaasan Sport, Fín.)


Z Petrohradu k nám dorazili i dnes vyjadrenia samotných hráčov:
Juraj BEZÚCH, útočník

"Išli sme na Fínov tým istým systémom, čo na Rusov a to bola chyba. Fíni si to nahrávali, kombinovali a my sme nestíhali, pretože sme sa snažili držať stredné pásmo. Od polovice druhej tretiny sme ich začali napádať a vyzeralo to úplne inak. Veď ani gól sme nedostali vďaka tomuto v 3. tretine. Škoda.
Hral som v 1. lajne s Mikúšom a Fekiačom, ktorý bol namiesto chorého Riša Mráza. A hralo sa nám spolu dobre. Mali sme nejaké šance a vedeli sme sa presadiť, no nepadlo to tam.
Keď porovnám zápas s Rusmi a včera - Fíni boli korčuliarsky vyspelejší, keď to tak celkovo porovnám. Hrali s neuveriteľným prehľadom. S Rusmi sme mali možno viacej síl a išli sme do zápasu s malou dušickou, kým včera sme si mysleli, že to pôjde samo.
"

Adam NAGY, brankár

"Zápas bol celkom dobrý, tempo tam určite bolo. Išlo na mňa pár prečíslení. Ale chalani aj útočníci, aj obrancovia, robili, čo sa dalo. Snahu nemožno nikomu uprieť. Mne osobne sa chytalo celkom dobre, ale určite to nebol z mojej strany stopercentný výkon.
Rozdiel s predchádzajúcim zápasom bol, že Rusi sa snažili prechádzať dosť individuálne, ale Fíni boli kombinačne na tom veľmi dobre.
"

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia