Marcinko: Úder som pocítil, všetko je v poriadku, ide sa ďalej

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 08.05.2016 o 00:09 | Komentáre (0) |

Slovenskí hokejoví reprezentanti úspešne vstúpili do bojov na MS, keď v sobotu vo svojom úvodnom zápase v B-skupine v Petrohrade zdolali Maďarsko 4:1.

Skóre stretnutia v petrohradskom Športovom paláci Jubilejnyj otvoril v ôsmej minúte Tomáš Marcinko. Košičan, ktorý posledné dve sezóny odohral za Dynamo Pardubice, odpovedal po stretnutí na naše otázky.

Aké je hodnotenie vášho prvého vystúpenia na šampionáte?
Myslím, že sme odohrali slušný zápas, aj keď sa v ňom vyskytli chyby, na ktoré si budeme musieť dávať pozor a snažiť sa ich čo najviac eliminovať. Maďari boli nepríjemným súperom, takže sme radi, že sme to zvládli a už sa sústreďujeme na ďalší zápas.

Ako si videl situáciu, keď si sa presadil dorážkou a prekonal brankára Rajnu?
Dostali sme sa do prečíslenia, pričom sa po "Dravcovej" strele ocitol puk niekde pred bránkoviskom. Bola tam menšia skrumáž a ja som sa už len snažil poslať puk na bránku, keďže som videl, že brankár nebol na svojom mieste.Sú dvojnásobne dorážky, tlačenie sa k súperovmu brankárovi, cesta k úspechu i v ďalších zápasoch?
Určite áno. Väčšina gólov v dnešnom hokeji padá práve z oblastí pred bránou, alebo medzi kruhmi. Je to jedna z ciest, ako sa dostávať do šancí respektíve skórovať.

Z tejto skrumáže Tomáš MARCINKO strelil prvý gól Slovenska (FOTO: Vladimír Koláček)

Maďari hrali na hranici pravidiel, mali množstvo malých háčkov, sekaní aj hitov. Bolel dnešný zápas a špeciálne ten úder lakťom do tvojej hlavy?
Bolo určite zopár situácií, kedy to bolo na hranici pravidiel a možno aj za, ale rozhodca to posudzoval bez vylúčení. Neostávalo nič iné, len to akceptovať, ak to tak videl. Ten úder som pocítil, ale sám neviem, či to bolo úmyselné, alebo sme sa len nevedomky zrazili. Všetko je v poriadku, ide sa ďalej.

Dnes hráte hneď proti Francúzom. Čo chcete hrať, čo by malo viesť k úspechu?
Hlavne sa musíme sústrediť na našu hru, hrať náš systém a makať každé jedno striedanie na 100%. Vieme, že ak to dodržiavame, väčšinou sa dostaví želaný výsledok. Verím, že dnešnú výhru potvrdíme hneď v ďalšom zápase.

V príprave ste hrali s nimi dva duely. Máš z nich ponaučenie, či pozitíva?
Každopádne ako som už spomínal, musíme hrať a plniť systém do bodky celých 60 minút. V príprave v prvom zápase sa nám to podarilo, v druhom, žiaľ, nie a to bolo rozhodujúce. Každá maličkosť sa môže vypomstiť a to nechceme.

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia