Mikušov druhý šampionát, ale premiérovo vo svojom výstroji

Autor: Jakub Homoľa, Kristián Kvasnica | Vydané: 08.05.2016 o 16:01 | Komentáre (0) |

Slovenskí hokejoví reprezentanti po včerajšom úspešnom štarte 4:1 proti Maďarsku na majstrovstvách sveta v Petrohrade a Moskve, dnes nastúpia v Petrohrade na druhý duel základnej skupiny, keď o 19.15 hod. narazia na Francúzov.

Od 11.00 hod. ich čakal polhodinový ranný tréning, po našich tradičné rozkorčuľovanie absolvoval aj ich súper. Na ľade nechýbal ani obranca Sparty Prahy Juraj Mikuš.

V sobotňajšom zápase Mikušovi a spol. chvíľami viazla rozohrávka, najväčšmi v poslednej tretine, keď za časté faulovanie boli navyše aj trestaní vylúčeniami. „Každé mužstvo má momenty zápasu, keď nehrá tak, ako by chcelo. To sa stalo aj nám. V tretej tretine Maďari stavili všetko na útok, z toho vyplynul ich tlak a naše fauly,“ reagoval.

JURAJ MIKUŠ NA DOPOLUDŇAJŠOM TRÉNINGU (FOTO: VLADIMÍR KOLÁČEK)

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger si nechal rozbor včerajšieho duelu na dnes, ako súčasť prípravy na druhý zápas na turnaji. „Rozbor predchádzajúceho bude teraz súčasťou prípravy na večerný zápas s Francúzskom,“ prezradil Mikuš, ktorého doplnil ho vedľa stojaci asistent trénera Ernest Bokroš: „Francúzi oproti prípravným zápasom doplnili mužstvo piatimi hráčmi a budú zasa silnejší. Dôležité bude využitie šancí a dať prvý gól.“

Pre 27-ročného Trenčana je to druhý svetový šampionát seniorov. Ten prvý absolvoval tento bek, ktorý odohral i tri sezóny v AHL za farmárske mužstvo Toronta Maple Leafs, či dve sezóny v KHL s Levom Praha, vlani. Na otázku porovnania svojich osobných pocitov zo šampionátu z Ostravy Petrohradu povedal: „V Ostrave to bolo po prvýkrát, moje prežívanie bolo intenzívnejšie. Teraz už som vedel do čoho idem,“ odpovedal.

Na tohtoročnom šampionáte majú hráč povolenú časť svojho výstroje z klubov, čiže okrem rukavíc v sparťanských farbách, Juraj nosieva priesvitné plexi chrániče na korčuliach, ktoré mu pomáhajú. „Stále ich používam, tlmí to nárazy pri zasiahnutí pukom,“ dodal na záver.