Podľa Tatara boli Kazachovia nepríjemní, podcenenie ale vylučuje

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 09.05.2012 o 23:26 | Komentáre (0) |

Prvá skúška slovenskej hokejovej reprezentácie v zápase, v ktorom sa od nich očakávalo víťazstvo, napokon dopadla dobre. Víťazstvo 4:2 nad Kazachmi sa však nerodilo ľahko a táto stredoázijská krajina previedla v zápase hneď niekoľko svetlých hokejových momentoch. O tomto utrápenom zápase sme sa pozhovárali s Tomášom Tatarom.

„Niečo zohrala možno aj únava, ale Kazachovia boli nepríjemný súper. Dôležité sú však body, tie sa rátajú a my ich máme z tohto zápasu tri, Kazachstan žiadny,“ zhodnotil zápas útočník Grand Rapids Griffins. Vzápätí však Tatar rázne vylučuje, že by Kazachov slovenský tím podcenil. „Určite sme ich nepodcenili, ale uspali nás a trochu sme sa prispôsobili ich hre, čo im vyhovovalo.“

Tomáš Tatar ešte počas MS 2010 (Foto: Kristián Kvasnica)

Po prvej tretine bolo skóre nerozhodné, po dvoch tretinách Slováci vyhrávali len o gól proti outsiderovi skupiny. V kabíne však medzi zverencami Vladimíra Vůjteka nervozitu z výsledku badať nebolo. „Nervózni sme vôbec neboli. Predsa len, máme skúsených borcov v tíme. Kazachovia boli radi, lebo sme začali hrať presne to, čo chceli. Vedeli sme však, že sme lepší a že to uhráme,“ zdôraznil Tatar.

Najbližším súperom Slovenska bude už o 11.15 nášho času v sobotu výber Bieloruska, ktorý je spolu so Švajčiarskom našim azda najväčším súperom v boji o postup do štvrťfinále. „Bielorusi budú určite hrýzť. Máme však dva dni voľna, treba sa na to pripraviť, oddýchnuť si. Myslím si, že to bude dobrý zápas,“ vyjadril sa Tatar.



Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia