Miloš Bubela zaujal na MS 20 Dubuque Fighting Saints z USHL

Autor: Kristián Kvasnica | Vydané: 17.01.2012 o 17:00 | Komentáre (0) |

Na MS juniorov v provincii Alberta, v mestách Edmonton a Calgary, 19-ročný center Miloš Bubela dokázal, že i v tvrdej konkurencii ako je tento prestížny šampionát na to má.
Jeho výkony (napr. jediný slovenský gól Rusku, gól Čechom, či celkových 2+3) zaujali klub Dubuque Fighting Saints, ktorý hráva americkú juniorskú súťaž USHL (United States Hockey League).

"Tešíme sa, že Miloš doplní našu už teraz talentovanú skupinu útočníkov. Veríme, že prinesie svoje schopnosti a myslenie do našej hry, čo z nás urobí ešte viac nebezpečnejší tím, ako sme teraz. Na MS hral na vysokej úrovni a táto skúsenosť mu pomôže, aby bol úspešný aj v USHL," povedal pre klubový web dubuquefightingsaints.com k jeho príchodu tréner Fighting Saints Jim Montgomery.

Miloš BUBELA pre slovakprospects.com o svojom prestupe do USHL
"K ponuke v Dubuque som sa dostal cez tohtoročné majstrovstvá sveta juniorov. V Alberte si ma zástupcovia klubu všimli a následne ma kontaktovali. Dohoda zatiaľ znie, že tu budem hrávať do konca sezóny. Klub vyzerá celkom fajn, myslím že sa mi tu bude páčiť, navyše aj mesto vyzerá pekne, aspoň z toho čo som videl, keď sme sa včera po tréningu trochu ním prešli. Pokiaľ niečo chcem tak to povedať po anglicky viem, na druhej strane zas trochu menej rozumiem, dúfam ale že sa v tom zlepším.".

Miloš Bubela #22 a Nikita Kolesnikovs #3 v zápase Slovensko-Lotyšsko na MS20. (Foto: Francois Laplante/HHOF-IIHF Images)

Rodák z Považskej Bystrice, ktorý sa k reprezentácii postupne prepracoval cez materský HK 95, Trnavu, Skalicu, Duklu a reprezentačný projekt v Púchove je už v Iowe, pripravený na tri zápasy v troch dňoch tohto týždňa. Vo štvrtok Dubuque hostí Tím USA, v piatok po 115 km ceste je na programe iowské derby s Cedar Rapids a v sobotu opäť doma nastúpia proti Indiane.

V Dubuque si sľubujú, že tímu, ktorý obdržal najmenej gólov v USHL, zvýši útočnú silu, ktorá je z 16-člennej ligy v poradí strelených gólov iba na 10. mieste. Fighting Saints sú v tabuľke Východnej konferencie USHL na treťom mieste.

Komentáre
Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia